Fotomodelka Európy – Slovakia
 

Fotomodelka Európy (Fotomodella d‘ Europa) je na Slovensku už 8. rok; organizujem ju v spolupráci s portálom pre vlasové modelky Long Hair Prestige. Súťaž prezentuje súhru krásy, životného štýlu a zdravia. Vek ani výška nezohrávajú významnú rolu. Dôležitá je fotogenickosť a vnútorné vyžarovanie účastníčok. 

Dievčatá majú príležitosť spoznať profesionálny modelingový svet, pracovať s fotografom či vyskúšať si módne prehliadky. Celá súťaž je o praxi – čo je potrebné vykonať aby moja tvár bola na obálke časopisu alebo aby som mohla predvádzať šaty na módnej prehliadke? Ako reagovať vo svete, ktorý nepozná čas; len úspech a neúspech? Je to vôbec povolanie byť modelkou alebo životný štýl? Všetky tieto a podobné otázky vysvetľujem účastníčkam s cieľom vzdelávať, ukázať im reálny život a princípy modelingu. 

Súťaž začína víziou – vždy sa snažím priniesť inováciu a novinky, chcem, aby bol tento ročník lepší ako minulý. Nasledujú kastingy v rôznych slovenských mestách a výber finalistiek. Následne s dievčatami pracujem niekoľko mesiacov. Vyvrcholením je finále – najťažší a zároveň najkrajší deň súťaže. Tých niekoľko stoviek telefonátov, stretnutí, cestovanie a vybavovačky počas roku ani nebudem spomínať 🙂 

Verím v tvrdú prácu a úspech!

Mgr. Ivana Matušková – I M model
riaditeľka a organizátorka súťaže

Close Menu